W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, z inicjatywy pani Edyty Piekarskiej (CDN Piła) oraz pod Patronatem Prezydenta Miasta Piły Pana Piotra Głowskiego 22 września br., uczniowie pilskich szkół podstawowych oraz przedszkoli wzięły udział w happeningu pod hasłem: „Dzieci i młodzież edukują EKOlogicznie”.

Spotkanie rozpoczęło się na Placu Stanisława Staszica w Pile. Następnie uczestnicy z transparentami i ekohasłami przemaszerowali w kierunku Pilskiej Wyspy.

Wydarzenie zostało zrealizowane przy wsparciu Urzędu Miasta Piły, Zarządu Dróg i Zieleni w Pile oraz lokalnych podmiotów, dla których zrównoważony rozwój i ekopodejście do życia są ważne.

Młodzi ekoedukatorzy przygotowali transparenty i koszulki, z których płynęły liczne informacje na temat zagrożeń dla naszej planety, natomiast dzieci i uczniowie ulotki. Wszystko okazało się cennym źródłem podpowiedzi dotyczących naszych nawyków lub ich zmian. Przedsięwzięcie cieszyło się również zainteresowaniem lokalnej społeczności Piły. Mieszkańcy ocenili imprezę jako świetną sposobnością do rozmów o przyszłości przyszłych pokoleń i naszej planety.