Kliknij, aby pobrać
Zatem powitaliśmy, kolejny nowy rok szkolny. W okolicznościach upalnego początku września wydaje się być przyjazną „ławeczka” i lektura naszego Biuletynu.
A jest co czytać…
Zaczynamy od refleksji socjolożki. Młoda dziewczyna, tuż po studiach, a jakże dojrzałe spojrzenia na media społecznościowe. Dowiadujemy się o zjawisku deindywidualizacji, co to są virale, a wszystko zanalizowane socjologicznie i podparte solidnymi podstawami.
Dalej jest kolejny interesujący temat, wywołujący szereg dyskusji – edukacja domowa. Ta forma edukacji jest pełna zalet, ale też nie pozbawiona wad. Aby się o tym przekonać sięgnij do tego artykułu.
Awans zawodowy to ciągle aktualny temat. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom nauczycieli prezentujemy drugie podejście do tematu. Tym razem o „Mianowaniu wg nowych zasad”.
Dobre praktyki to stały punkt naszego Biuletynu. Jest o Cyklu Kolba, o innowacji, ale także o tajnikach przygotowania ósmoklasistów do egzaminu zewnętrznego z języka angielskiego.
Tym razem w strefie literatury metodycznej mamy wysyp godny zasobnych w grzyby okolicznych lasów. Zatem na „grzybobranie”… Jest „68 pomysłów na lekcje języka polskiego, jest „Historia naturalna przyszłości”. Na zakończenie tradycyjny picturebook, malujący obrazami i piórem zawiłości ludzkiego życia. Niezmiennie całemu Biuletynowi, towarzyszą przepiękne, nostalgiczne fotografie naszej koleżanki Emilii Jaworskiej-Weyders. W końcu rzeczona wcześniej „ławeczka” jest inspiracją Jej fotografiami