Po sukcesie jakim zakończył się projekt budowy czterech Małych Kin Społecznościowych w Mieścisku, Rychwale, Starym Mieście i Strzałkowie zadecydowano o ponownym wzięciu udziału w naborze wniosków WRPO, w poddziałaniu 4.4.1, dedykowanym Małym Kinom Społecznościowym, wspólnie z większą ilością samorządów z regionu. Do Stowarzyszenia dołączyło pierwotnie 26 samorządów. Ostatecznie w projekcie zostało utworzonych 17 kin.

Celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności obiektów kultury w wielkopolskich gminach poprzez modernizację i adaptację sal z przeznaczeniem na małe kino społecznościowe.

Projekt obejmuje przystosowanie pomieszczenia (instalacje, wymianę okien i drzwi na tłumiące hałas, budowę podestów na fotele kinowe, rolet, zaciemnienia i wytłumienia itp.), a także jego wyposażenie (fotele, sprzęt audiowizualny, okablowanie, klimatyzacja). Ponadto widzowie będą mogli cieszyć się obrazem w jakości 4K i dźwiękiem emitowanym w systemie Dolby Atmos.

Wsparciem nie zostanie objęta późniejsza działalność kina. Każda z placówek będzie jednak przystosowana do tego, by w jak największym stopniu finansowała się sama, dzięki niskim kosztom eksploatacji.

31 maja 2019 r. podpisano umowę o dofinansowanie. Projekt zakończył się 2 stycznia 2023 r. W ramach projektu powstało 17 kin w gminach: Chrzypsko Wielkie, Dąbie, Kostrzyn, Łobżenica, Miedzichowo, Miłosław, Opalenica, Rawicz, Rzgów, Siedlec, Skoki, Sompolno, Wierzbinek, Witkowo, Wolsztyn, Żerków i Trzcianka.

Okres realizacji projektu: 24 kwietnia 2019 – 2 stycznia 2023 r.

Wartość projektu: 5 703 074,80 zł

Wartość dofinansowania: 2 466 426,85 zł

Kino za Rogiem – CDN Piła